Cena gogli Oculus CV1 to 599 USD, czyli ponad 3200 PLN

Autor:
oculus-zamowienie

Wraz z rozpoczęciem przedsprzedaży gogli Oculus CV1 poznaliśmy jego ostateczną cenę, która bez dodatkowych kosztów wynosi 599 dolarów. Jednak w przypadku zamówienia do Polski, cena przeliczana jest na euro i z wliczonym już podatkiem VAT wynosi 699 EUR, należy doliczyć jeszcze 43 EUR kosztów wysyłki, co łącznie daje kwotę 742 EUR.

Uwzględniając aktualny średni kurs 1 EUR po 4,35 PLN (choć banki przeliczają nawet o kilkanaście groszy drożej), cena zestawu na dziś wynosi ok. 3230 PLN.

Na pewno nie jest tanio, szczególnie gdy zestawy DK2 kosztowały prawie połowę mniej. Niewiele też zostało z planowanej w 2014 roku ceny w przedziale 200-400USD (link). Jednak trzeba uwzględnić fakt, że zestaw jest znacznie bogatszy, niż pierwotnie zakładano (m.in. zintegrowane słuchawki, gamepad od Xbox One oraz 2 gry), a także specyfikacji samego urządzenia jest zupełnie inna niż przy premierze pierwszych gogli. Mimo wszystko pozostaje pytanie, czy cena nie spowolni planowanego wzrostu popularności VR w 2016 roku. Optymiści oczekują jeszcze cen ze strony Valve i HTC – choć na ich ruch przyjdzie poczekać jeszcze kilka dni.

Mimo wszystko, trzeba przyznać, że cena nie ostudziła zapału entuzjastów i już po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia sprzedaży, dostępna była jedynie 3 tura wysyłki (maj 2016).

Tagi:
· · ·
Shares