HTC Vive wygrywa w kategorii „najlepsze urządzenie targów Gamescom 2015”

Autor:
htc-vive-gamescom

Po zeszłorocznym triumfie Oculusa w tej kategorii, przyszedł czas na jego głównego konkurenta. Wczorajszy dzień zakończył się sporym sukcesem dla gogli HTC Vive (SteamVR). Prócz najbardziej prestiżowej nagrody na targach, wcześniej otrzymały również tytuł najlepszego urządzenia Gamescom 2015 wg. niemieckiego czasopisma „Computer Bild”.

Do finałowej walki o tytuł stanął nowy pad Microsoftu Xbox Elite Wireless Controller oraz zestaw Guitar Hero Live. I choć trzeba przyznać, że konkurencja nie była specjalnie mocna, to samo wyróżnienie na krótko przed premierą, może być znakomitą promocją dla gogli.

Być może do pełni szczęścia zabrakło obecności firmy Oculus na targach. Choć raczej należy traktować to jako celowy zabieg. Ostatecznie wybór lepszego urządzenia VR, na tym etapie dla którejś z firm mógłby zakończyć się sporymi problemami, nawet jeżeli różnice byłyby minimalne. Tym bardziej, że szlify zarówno nad jednym jak i drugim jeszcze trwają i żaden z producentów nie pokusił się o stwierdzenie, ze prezentowana wersja jest tą końcową.

[ź] Twitter HTC Vive

Shares