Na IFA 2014 poznamy nowe gogle Samsunga – Gear VR

Autor:
samsung-gear-vr-ifa

W tym roku rozwój urządzeń VR jest naprawdę zaskakujący. Niedawno poznaliśmy „kartonowe” rozwiązanie od Google, które trudno określić mianem prototypu, czy bardziej żartu. Światło dzienne ujrzał projekt Sony Morpheus. Otrzymamy również nowe rozwiązanie od Oculusa – DK2 oraz możliwe, że ogłoszenie CV1. A na dokładkę Samsung prócz niedawnych informacji o współpracy z Oculusem, zaserwuje we wrześniu informację na temat własnych gogli.

Wszystko wskazuje na to, że będą one nazwane „Gear VR” i nie jest to pełnoprawny HMD VR, a bardziej adapter w którym możemy umieścić smartfon ze stajni Samsunga. Za komunikację ma odpowiadać port USB 3.0, a także zostaną wprowadzone pewne ulepszenia w stosunku do rozwiązań poznanych do tej pory. Przede wszystkim na boku obudowy został umieszczony touchpad, pomagający poruszać się po interfejsie urządzenia. W niedalekiej odległości znalazł się również przycisk, który z wykorzystaniem kamery zewnętrznej pozwoli nam szybko wyświetlić obraz realnego świata.

W połączeniu z innymi zapowiedziami, na wrześniowych targach może być bardzo gorąco na temat technologii wirtualnej rzeczywistości. Choć póki co, możemy snuć jedynie domysły.

[ź] sammobile.com

Kategorie:
Aktualności · Mobile VR
Shares