Nintendo zainteresowane wirtualną rzeczywistością?

Autor:
nintendo-oculus-vr

Targi E3 dostarczyły sporo wrażeń i… dodatkowych pytań. Jednym z nich było stanowisko Nintendo co do użycia gogli VR w ich konsoli. Po tym jak sam Shigeru Miyamoto (dyrektor i główny manager do spraw rozrywki i analizy) wypróbował działanie nadchodzącego zestawu DK2, zaczęto dyskutować, czy tak miałaby wyglądać przyszłość konsoli spod znaku Wii. Trzeba przyznać, że Nintendo zawsze stawiało na inny rodzaj doświadczeń i nie byłoby w tym nic dziwnego, tym bardziej, że sukces najnowszego Wii U jest daleki od początkowych założeń.

Plotki zostały jednak dość szybko zastąpione oficjalnym stanowiskiem. Nintendo przygląda się technologii VR, jednak uważa że ta nie jest jeszcze na tym etapie, by wprowadzać ją do masowego użytku dla ich konsoli. Jednak niewykluczone, że będzie to przyszłość gamingu w najbliższych latach.

Trudno jednoznacznie określić, gdzie znajduje się największy problem, czy jeszcze w samych goglach, czy może w konsoli od Nintendo. Nie da się ukryć, że rozwiązanie tego typu wymaga odczuwalnie więcej mocy, nie mówiąc już o tym, że dobrze byłoby zagrać w 90 klatkach na sekundę.

Faktem jest jednak to, że co raz więcej firm interesuje się tą technologią. Sony pracuje nad własnym projektem Morpheus, Microsoft również wydaje się być mocno zainteresowany. Badania nad grami VR prowadzą też najwięksi wydawcy jak Electronic Arts, czy Ubisoft. Widać więc, że zainteresowanie jest ogromne, a to oznacza, że mamy do czynienia z czymś poważnym. Wszystkie te firmy jednak podchodzą do tego typu rozrywki z pozycji inwestora, który nie może pozwolić sobie na potknięcia. Więc dopóki nie będzie 100% pewności co do opłacalności w wejściu na ten stosunkowo nowy rynek rozrywki, każdy będzie stawiał ostrożne kroki. Pozostaje czekać na pierwszego odważnego. 🙂

Tagi:
· · · · ·
Kategorie:
Aktualności

Komentarze są wyłączone.

Shares