Ostatnie sztuki Oculus Rift na magazynie – nadchodzi nowa wersja?

Autor:
dev-kit-2-ostatnie

19 lutego na oficjalnym forum Oculusa pojawiła się informacja o wyczerpujących się zapasach gogli VR w magazynie. Niestety dostawa kolejnej partii jest jeszcze nieznana. Według wstępnych informacji, producenci odpowiedzialni za pewne podzespoły wycofali je ze sprzedaży. W tym momencie poszukiwani są nowi dostawcy.

Nie wszystko jest jasne…

Społeczność VR szybko zaczęła doszukiwać się wśród twórców planów szybkiej wyprzedaży obecnego zestawu deweloperskiego (DK1). Miałoby to być spowodowane nadchodzącymi targami technologicznymi (19 marca), gdzie powinna zostać zaprezentowana nowa wersja gogli dla deweloperów (DK2). Wiele osób, które nie zdecydowały się jeszcze na zakup gogli, liczy, że po tej dacie w ofercie sprzedażowej pojawią się zestawy DK2 (developer kit 2). Według wstępnej specyfikacji powinny mieć one co najmniej nowy wyświetlacz FullHD, a być może i tracking pozycji.

Plotki, ploteczki

Na chwilę obecną są to jedynie plotki. Choć wydaje się to dość prawdopodobna sytuacja. Zakładając, że wersja konsumencka pojawi się jeszcze w tym roku (według optymistów w wakacje), deweloperzy już teraz musieliby rozpocząć pracę nad grami dostosowanymi do docelowych parametrów. W wersji końcowej ma zajść wiele zmian w stosunku do tego co znamy teraz, dlatego też opracowanie gier na aktualnym urządzeniu wydaje się wręcz niemożliwe.

Wygląda na to, że na rozwiązanie zagadki przyjdzie nam poczekać do 19 marca.

Shares