Prawdziwy rollercoaster + gogle VR – przepis na niesamowite doznania

Autor:
rollercoaster-vr-oculus-steam-vive

Część osób, która miała styczność z Oculusem, uważa że ten nigdy nie pozwoli na pełne wejście w wirtualną rzeczywistość, dopóki nie znajdzie się sposobu na oszukaniem błędnika. Coś w tym jest, choć według nas wiele zależy od gry, a także wczucia się w nią przez gracza. Jednak zamiast poszukiwać technologii przyszłości, problem można rozwiązać zupełnie inaczej.

Thomas Wagner oraz jego studenci z Uniwersytetu w Kaiserslautern (Niemcy), postanowili połączyć obraz widziany w Oculusie, z tym co odczuwamy podczas przejażdżki kolejką górską. W uproszczeniu, rozwiązanie polega na synchronizacji trasy ze świata VR, z trasą przebytą przez koła wagoniku. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bardzo realnie przeżyć podróż latającym rydwanem, zasiąść w kabinie myśliwca, czy stoczyć walkę siedząc za sterami statku kosmicznego. Choć ostatecznie możliwości, znajdzie się pewnie znacznie więcej.

Twórcy tego pomysłu rozważają jego komercyjne zastosowanie. Patrząc po filmie, mimo zastosowanej wersji DK1 Oculusa, doznania często są opisywane jako lepsze niż bez gogli VR.

Na koniec pewna ciekawostka. Tytułowy projekt nie jest pionierskim pomysłem. Mogliśmy z nim się już spotkać chociażby w przypadku polskiej Energylandii, gdzie będzie on dostępny dla każdego klienta parku rozrywki już w przyszłym roku:

Kategorie:
Aktualności
Shares