Pre-order Oculus CV1 – już dziś o 17:00!

Autor:
oculus-pre-order-06-2016

Równo o godzinie 17:00, startuje dziś możliwość zamówienia gogli Oculus CV1 w przedsprzedaży. Według zapowiedzi twórców, nie powinno być aż tak dużych problemów z wysyłką, jak miało to miejsce w przypadku gogli DK2, choć zależy to również od zainteresowania. Warto przypomnieć, że w przypadku wersji deweloperskiej, złożenie zamówienie kilka godzin po starcie pre-orderu, wiązało się nawet z kilkoma miesiącami opóźnienia w ich dostarczeniu w stosunku do pierwszych osób. Sam proces zamówienia powinien przebiegać podobnie jak to miało miejsce wcześniej dlatego warto przypomnieć sobie ten moment i przygotować do zamówienia CV1.

– Czy zamówienia są dostępne dla naszego regionu:

Zarówno wersja DK2, jak i nadchodząca CV1 jest od początku dostępna dla Polski, jak i 19 innych regionów: USA, UK, Australia, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Japonia, Kanada, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Szwecja, Tajwan, Włochy.

– Cena końcowa?

Cenę gogli Oculus CV1 poznamy zaraz po ruszeniu przedsprzedaży. Należy jednak pamiętać, że zamówienie do Polski wiąże się z ok. 35-40% wzrostem ceny. W przypadku gogli DK2 cena bazowa wynosiła 350 USD, natomiast po doliczeniu kosztów przesyłki, podatku oraz opłat celnych, z naszego konta było pobrane ok. 500 USD.

– Metody płatności

W przypadku gogli DK2 dostępna była płatność przy użyciu karty kredytowej (również debetowej) oraz PayPal. W przypadku płatności kartą, z naszego konta było pobierane 50USD, a reszta kwoty dopiero w momencie wysyłki, w przypadku płatności przez PayPal, należało od razu wpłacić pełną kwotę.

– Zmiany w zamówieniu

Co prawda przedsprzedaż DK2 była w pewnym stopniu nietypowa. To jednak warto przypomnieć, że po złożeniu zamówienia nie było możliwości dokonania w nim zmian (inny adres wysyłki, tu szczególnie zmiana kraju, zmiana metody płatności itd.). Chcąc wprowadzić jakiekolwiek zmiany, należało złożyć zamówienie ponownie, co wiązało się z przejściem na koniec kolejki.

Zamówienia można dokonać na stronie Oculus: http://oculusvr.com

No i na koniec bardzo przyjemna wiadomość dla osób, które wsparły gogle Oculus jeszcze w czasie kampanii na Kickstarterze. Każda kto zamówił gogle DK1 poprzez ten serwis, otrzyma wersję CV1 bezpłatnie. Odpowiedni formularz powinien zostać przekazany na maila. 🙂

Shares