Premiera HTC Vive (SteamVR)

Autor:

Dziś wielki dzień dla duetu HTC oraz Valve – premiera pierwszej wersji konsumenckich gogli VR. Trzeba przyznać, że twórcy Vive w ostatnich miesiącach musieli pracować na zwiększonych obrotach, tym bardziej, że tuż przed pierwotnym terminem premiery (listopad 2015), zadecydowali o wprowadzeniu kilku usprawnień i ostatecznie półrocznym opóźnieniu.

Na szczęście wszystko zakończyło się sukcesem i pierwsze recenzje, które pojawiły się na temat gogli, są bardzo pozytywne. Co więcej, to właśnie te urządzenie, wprowadziło największą nowość w trzeciej generacji VR – aplikacje „roomscale” – czyli możliwość zmiany naszego salonu w wirtualny świat. Choć oczywiście konkurencja nie planuje długo pozostać w tyle i jeszcze jesienią tego roku, nadrobić zaległości w tym temacie.

Na koniec warto zobaczyć film promujący HTC Vive. Trzeba przyznać, że bardzo ciekawa koncepcja prezentacji świata VR z dużym potencjałem, co do promocji tej technologii. 🙂

Komentarze

  • Snajper

    Premiera premierą, ale mogliby rozpocząć już wysyłkę do Polski 😉 Sam zamówiłem 30min minut po rozpoczęciu przedsprzedaży i nadal cisza… Z drugiej strony, to chyba norma przy każdym nowym sprzęcie. Oculus DK1, DK2, PS4 – za każdym razem to samo, nieplanowane opóźnienia w wysyłce.

    • Tomasz Dowgielewicz

      Zamówiłem, w 12 minucie. I też cisza. Może bym się wściekał, ale własnie sam jestem w trakcie opóżnienia własnego projektu. Więc mam więcej wyrozumiałości 😉

Shares