PrioVR – dokładny tracking bez kamer

Autor:
priovr-vr-tracking

Tematyka VR na Kickstarterze ma się świetnie. Świadczyć o tym może kolejny projekt, gdzie nie upłynął jeszcze dzień, a już wymagana kwota (75 000 USD) została uzbierana. Mowa o PrioVR, czyli małych czujnikach zakładanych na ubrania, by wiernie oddać nasz ruch w wirtualnym świecie. I to wszystko bez użycia kamer! Do kompletu dochodzą jeszcze 2 pady, na wzór Razer Hydra czy Stem. Co najważniejsze system ma mieć bardzo małe opóźnienia, tak by nie wpłynęło to negatywnie na zabawę.

Całość wygląda bardzo ciekawie, a co najważniejsze samo odwzorowanie ruchów jest bardzo dokładne. Nie powinno być też obaw o to, że nagle znikniemy z pola widzenia kamery, czy zmieniając kierunek ruchu ta przestanie rozpoznawać położenie poszczególnych części ciała. Jedynego problemu, którego sam upatruję w połączeniu z Oculus Riftem, to ryzyko urazów w starciu ze ścianami czy komodą lub co gorsza zdemolowania pokoju. Już oczami wyobraźni widzę na YouTube serie filmów w których chcieliśmy potraktować Zombie „z główki”, będąc kilka cm od ściany. 😉

Jak widać jest miejsce do popisu dla projektu urządzenia ostrzegania przed możliwą kolizją, lub rozszerzenia oferty firm ubezpieczeniowych. Jednak nim zajdzie taka potrzeba, samo PrioVR zweryfikuje rynek. Urządzenie w pełnej wersji, kosztuje 99 USD więcej niż gogle Oculus, czy też jest w cenie konsoli PS4 (399USD). Będzie więc potrzebowało sporego zainteresowania ze strony wydawców gier, aby odniosło sukces.

Poniżej przedstawione są różne warianty:
prior-version

Przy czym ceny dla wspierających poprzez KS wyglądają następująco:
PrioVR Lite – 279 USD (śledzenie tylko górnych partii ciała, zalecane dla grania w pozycji siedzącej)
PrioVR Core – 349 USD (podstawowy tracking całego ciała)
PrioVR Pro – 399 USD (bardzo dokładny tracking całego ciała – dodatkowe sensory na stopach, barkach i w pasie)

Zresztą, co będę dłużej pisał, zapraszam na stronę projektu 😉
KS: PrioVR

Kategorie:
Urządzenia
Shares