Samsung Gear VR nadchodzi – jak to wpłynie na świat VR?

Autor:
samsung-gear-vr-mobile

Największym wydarzeniem ostatnich dni w świecie wirtualnej rzeczywistości, było niewątpliwie oficjalne ogłoszenie Samsung Gear VR. O samym urządzeniu pisaliśmy już w lipcu (Samsung Gear VR) i niewiele zmieniło się od tego czasu. Warto jednak zatrzymać się na phablecie Galaxy Note 4, który będzie sercem adaptera Gear VR.

Urządzenie posiada wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 2560 x 1440. Jest to o tyle istotna informacja, że może dać to pewne rozeznanie co do jakości obrazu w goglach Oculus CV1 (które możliwe, że też będą wyświetlać obraz o tej samej rozdzielczości). Tu kryje się dobra i zła wiadomość, obraz jest zdecydowanie lepszy niż to co możemy zobaczyć w goglach DK2, jednak nadal widoczna jest delikatna siatka pikseli (tzw. screen door effect), która nieco psuje efekt immersji.

Gear VR ma jeszcze jeden istotny problem – częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 60Hz. Z tego też powodu przy szybkich ruchach głową obraz może stawać się niewyraźny. Na szczęście problem ten ma zostać wyeliminowany w kolejnych modelach Galaxy Note, a także konsumenckiej wersji Oculusa.

Wirtualna rzeczywistość do wypróbowaniu w całym kraju
Jedną z najważniejszych informacji jest chyba to, że urządzenie Samsunga, ma być dostępne do wypróbowania w wielu salonach operatorów telefonii komórkowej. Przynajmniej w  Stanach, choć pewnie i w Europie będziemy mogli się z tym spotkać. Może to być ogromny krok naprzód w kierunku gogli VR jak i samej wersji konsumenckiej Oculusa, ponieważ wirtualna rzeczywistość będzie dostępna do wypróbowania dla każdego.

Kategorie:
Aktualności · Mobile VR
Shares