Samsung wraz z Oculusem pracują nad technologią VR

Autor:
oculus-samsung-vr

Od kilku dni wiadomo już, że do boju o serca fanów technologii VR stanie również Samsung. Co więcej, nie byle jak, a we współpracy z największymi w branży, czyli firmą Oculus. Nowy projekt miałby pozwolić na użycie smartfona w roli wyświetlacza gogli VR. Takie połączenie mogłoby funkcjonować na wielu płaszczyznach. Początkowo prace mają się skupić na grach, a także funkcjach multimedialnych, jak odtwarzanie filmów. I jeżeli wydaje się to Wam zbyt szalonym pomysłem, wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że w takiej konfiguracji, ekran smartfona może dać wrażenia ekranu o wielkość znanej z kin. W dodatku z niesamowitymi efektami 3D i odczuciem immersji. Tym samym gra, czy oglądanie filmu w podróży lub w mało dogodnym miejscu, może nabrać nowego znaczenia i prawdopodobnie na tym zależy najbardziej Samsungowi.

Oculus zyska więcej?
Nie da się ukryć, że rozwój gogli Oculus jest od początku uzależniony od producentów smartfonów. Chcąc uzyskać niskie ceny końcowego urządzenia, do produkcji gogle muszą zostać użyte popularne komponenty, szczególnie jeżeli chodzi o wyświetlacz. Również z tego też faktu, tak stosunkowo powolny jest ich rozwój. Jednak do tej pory największym zmartwieniem zaraz za rozdzielczością była możliwa do uzyskania liczba FPS`ów na wyświetlaczu.

Magiczna bariera 75 FPS
Standardowo wyświetlacze smartfonów, podobnie jak te w większości monitorów, mogą wyświetlać obraz z prędkością 60 klatek na sekundę (FPS). Co w sumie jest dość logiczne, bo po co więcej? Oculusowi udało się „podkręcić” tę technologię do 72-75 FPS, w nowej wersji DK2, ale niestety bez zmian w układzie wyświetlacza, nie da się zrobić nic więcej. W przypadku gogli VR, dla sprawnego „oszukiwania mózgu” przy szybkich ruchach głową, , potrzeba minimum 90 FPS. Współpraca z Samsungiem pozwala wierzyć, że również na tym polu Oculus zyska. Pomijając oczywiście kontrakty handlowe i wspólne tworzenie nowej technologii wraz ze światowym gigantem.

Jak już uzyskamy wszystko z rozdzielczości i prędkości, przyjdzie czas na dwa wyświetlacze i miniaturyzację urządzenia, więc jest co robić w najbliższych latach. 🙂

Tagi:
· · · · · ·

Komentarze są wyłączone.

Shares