Słuchawki Koss Porta Pro – złoty środek według Oculusa?

Autor:
oculus-koss-porta-pro-cv1

Jedną z największych zmian w wersji konsumenckiej gogli, mogą być słuchawki zamontowane w zestawie na stałe. Trzeba przyznać, że byłby to odważny krok ze strony twórców gogli. Z jednej strony rozwiązanie wygodne – wystarczy popracować trochę z goglami, by ciągłe zakładanie i zdejmowanie słuchawek stało się dość irytujące. Z drugiej bardzo ryzykowne, ponieważ ich cena nie może być zbyt wysoka, bo podniesie wartość końcową gogli, a ta ma się zmieścić w przedziale 200-400 USD.

Potrzebę zastosowania wbudowanych na stałe słuchawek, twórcy gogli tłumaczą również ujednoliceniem zestawów, tak by deweloperzy mogli bez problemu poczuć to samo co gracze. Dzięki temu, można również pracować nad bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami co do dźwięku przestrzennego. Pojawia się jednak pewien problem, zestaw musi oferować dźwięk o bardzo wysokiej jakości. Według założyciela Oculusa, tak będzie. Zastosowane słuchawki mają przewyższyć jakością dźwięku headsety z których korzysta większość graczy. Oczywiście, nie wszystkich uda się zadowolić, ale odsetek audiofilów jest znikomy.

Koss Porta Pro – czyżby najlepszy stosunek jakości do ceny?

Na chwile obecną specyfikacja techniczna słuchawek nie jest znana. Jednak wiele może wskazywać na to, że w przypadku opracowania systemu audio, Oculus podejmie współpracę z firmą Koss. Co więcej, może być to znany model słuchawek „Koss Porta Pro”. Patrząc po renderowanej grafice najnowszego prototypu Crescent Bay, oraz zdjęciach słuchawek bez obudowy, trudno nie dostrzec podobieństwa.

oculus-headphones-koss-porta-pro

Cena

Słuchawki w sprzedaży detalicznej kosztują niecałe 40 dolarów. Jednak na tę cenę składa się wiele elementów, które można pominąć w przypadku Oculusa (np. pałąk, pokrowiec, opakowanie, transport, wyższa marża). Wygląda więc na to, że cena dla samego Oculusa może być na tyle niska, że wręcz nieodczuwalna w stosunku do ceny końcowej gogli.

Może, może…

Wszystko to zbiera się w dość spójną całość. Słuchawki te zbierają bardzo pozytywne opinie od użytkowników, kosztują stosunkowo niewiele i są na tyle małe, żeby nie przeszkadzały w budowie samych gogli. Być może firma Koss dopracuje/zmodyfikuje jeszcze swój produkt dla Oculusa (o ile jest co :)) i zintegrowane rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, więc możliwe, że słuchawki będzie można zdemontować, jak to miało miejsce w przypadku najnowszego prototypu.

Kategorie:
Oculus Rift · Urządzenia
Shares