Spotkania VR ze znajomymi w wykonaniu Facebooka

Autor:

Podczas wczorajszej konferencji F8 (w San Francisco), sporym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja możliwości VR w odniesieniu do Facebookowych spotkań ze znajomymi. W czasie wystąpienia, CTO firmy Facebook – Mike Schroepfer – rozmawiał z oddalonym o 30 mil Michaelem Boothem (Social VR product manager) w dość nietypowy sposób, bo w samym Londynie.

Może nie dosłownie, bo do tej podróży wykorzystali odpowiednio przygotowane zdjęcia, jednak sam sposób interakcji prezentował się znakomicie. Zarówno przenoszenie się z miejsca na miejsce, przebranie w odpowiedni strój, czy prawdopodobnie pierwsze VR Selfie, zrobiło ogromne wrażenie. Choć twórcy zapowiadają, że to dopiero początek tego co będziemy mogli zobaczyć w przyszłości i nie widza problemu chociażby, aby przenieść do tego świata postacie podobne do prawdziwych osób.

Pod wysłanym zdjęciem na Facebooka (link) swój komentarz zostawił sam założyciel portalu – Mark Zuckerberg – podsumowując to jako najlepszą prezentację VR jaką do tej pory widział.

Zainteresowani najnowszym wydaniem gogli Oculus Rift, przy okazji mogą zobaczyć jak działa śledzenie ruchów przy użyciu dwóch kamer, czy też same kontrolery Oculus Touch (tu warto zwrócić uwagę na odwzorowanie ruchu palców). Choć twórcy w trakcie prezentacji wspominają jedynie o Oculus Rift oraz Gear VR (które są powiązane z firmą Facebook), nie powinno być przeszkód, by właściciele gogli HTC Vive w przyszłości  również wskoczyli w ten świat ze znajomymi.

Komentarze

  • Tomasz Dowgielewicz

    Jako prawie właściciel Vive (cały czas do mnie go wiozą). Mam nadzieje, że facebook dojdzie do takiego samego wniosku jak steam, że Im więcej wspieranych googli tym lepiej dla portalu. Aczkolwiek mam wątpliwości. Facebook ma tyle kasy na promocje, że jak google będą w końcu naprawde dostępne to będzie forsował własne (bardzo ciekawe/dobre) rozwiązania. Takie jak na tym filmiku, które bedą kompatybilne tylko z Riftem

    • No to czekanie jest najgorsze, ale za to ile informacji można dodatkowo przeczytać. 😉 Tu problem właśnie Facebooka trochę, ale z drugiej strony dla nich liczy się klient w ich portalu, a niekoniecznie z ich urządzeniem – no chyba że kamerki miałyby śledzić nie tylko diody IR ;). W sumie bardziej Samsungowi takie zagranie byłoby na rękę w celu lepszej sprzedaży Galaxy+Gear VR, tylko tu nie wiadomo ile mają do powiedzenia, no i w sumie Vive nie wchodzi im specjalnie w drogę.

      Ostatecznie myślę, że jeżeli Vive dość dobrze przyjmie się na rynku, to jednak w tym wypadku odpuszczą sobie walkę o tę aplikację na wyłączność, a jedynie właściciele Oculusów zyskają jakieś dodatkowe bajery. Bardziej takich pomysłów obawiam się w grach, tylko tu znów rynek jest stosunkowo mały, by pozwolić sobie na szaleństwa rodem PlayStation vs Microsoft.

Shares