SteamVR – niebawem poznamy konkurencję Oculusa?

Autor:
Steam-VR-prototyp

Do tej pory przyszło nam poznać już wiele konstrukcji gogli VR, wśród nich były nawet polskie akcenty. Jednak zdecydowana większość, pod względem możliwości, przypominała bardziej PC`towe odpowiedniki adapterów dla smartfona, niż konstrukcje pozwalające na bardziej zaawansowane śledzenie pozycji, czy lepsze odczucie immersji. Jest jednak duża szansa na to, że niedługo pozycja lidera może być zagrożona.

Na ring wychodzi SteamVR?

Wszystko wskazuje na to, że firma Valve na poważnie podeszła do tematu wirtualnej rzeczywistości i już niebawem na targach GDC 2015 zaprezentuje urządzenie o nazwie SteamVR. I mimo, że nie ma jeszcze żadnych szczegółowych informacji, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą, wszystko wskazuje na to, że ujrzymy nowe gogle VR.

Prawdziwy konkurent Oculusa

Pierwsze wzmianki o tym projekcie mogliśmy przeczytać już w zeszłym roku. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że w czasie gdy świat żył wyświetlaczem FullHD w DK2, Valve przeprowadzało pokaz swojego prototypu z dwoma wyświetlaczami OLED 2160x1280px oraz częstotliwością odświeżania ponad 90Hz. Już wtedy osoby testujące to rozwiązanie, mówiły o ogromnej przewadze w stosunku do Oculusa.

Jeżeli wersja o której usłyszymy za tydzień, byłaby co najmniej tak samo dobra, to na start otrzymalibyśmy urządzenie lepsze od niedawno zaprezentowanego prototypu Oculusa – Crescent Bay. Podstawowym problemem w takim wypadku, pozostałaby jednak cena urządzenia. Miejmy nadzieję, że za tydzień poznamy więcej szczegółów.

Shares