Wada wzroku, a gogle VR – rozwiązanie dla Rift, Vive oraz Gear VR – okulary VR Lens Lab

Autor:

Powiadają, że potrzeba jest matką wynalazków i trzeba przyznać, że ta myśl musiała przyświecać twórcom VR Lens Lab. W momencie, gdy trwają dyskusje, co mają zrobić osoby noszące okulary, chcąc korzystać z gogli VR, pojawiło się rozwiązanie, które bardzo szybko zdobyło spore grono entuzjastów.

Projekt jest stosunkowo prosty, wykorzystując wolną przestrzeń wewnątrz gogli VR, możemy wygodnie zamocować okulary specjalnie zaprojektowane dla danego modelu urządzenia. W stosunku do normalnych oprawek, zyskujemy wygodę, a także idealne dopasowanie względem soczewek w goglach VR. Tym samym patrząc na wirtualny świat nie ma obaw o to, że obraz będzie w jakiś sposób zniekształcony, czy dodatkowo ograniczony. Według producenta, to rozwiązanie pozwoli również dodatkowo zabezpieczyć urządzenie VR przez zadrapaniami, czy innymi uszkodzeniami, które mogłyby wywołać zwykłe okulary.

Co prawda osoby z małą wadą wzroku mogą pokusić się o odpowiednie ustawienie gogli względem oczu. Jednak w przypadku, gdy cierpimy na astygmatyzm, lub wada wzroku jest inna dla każdego oka, okulary będą niezbędne.

Cena jak na same oprawki z tworzywa sztucznego, jest stosunkowo wysoka. Twórcy swój produkt wycenili na kwotę €19 + €7 przesyłka. Przy czym należy pamiętać, że w ramach kampanii w serwisie Kickstarter nie otrzymujemy szkieł korekcyjnych. Te możemy zamówić osobno u producenta oprawek w cenie €49 lub otrzymać dokładne zalecenia dla naszego optyka, w jaki sposób muszą one zostać wykonane.

Możliwa jest też zakup okularów „zerówek” w cenie €39 + €7 przesyłka – których zadaniem jest ochrona soczewek gogli VR przed zanieczyszczeniem i zadrapaniami.

Kampania w serwisie Kickstarter będzie trwała jeszcze przez 28dni i jest dostępna pod adresem:
https://www.kickstarter.com/projects/451454651/vr-lens-lab-glasses-for-virtual-reality-headsets

Komentarze

  • Snajper

    No to problem rozwiązany. 🙂 A już miałem zmieniać zamówienie na HTC Vive, z racji lepszej współpracy z okularami. Szkoda jedynie, że prawdopodobnie co generację gogli VR, będzie trzeba wydać ponad 300PLN na specjalnie dopasowane okulary.

  • Tomasz Dowgielewicz

    Naszczęscie mam małe minusy więc tą wade można wyregulować wyłącznie dystansem soczewek od oczu. NA pewno vive ma coś takiego. Nie wiem czy rift

  • Rafał Stopca

    Właśnie sam nie wiedziałem, czy lepsze będą okulary, czy jednak soczewki do używania gogli VR. Problem rozwiązany 😀

Shares