Wyświetlacz 4k w zasięgu ręki Oculusa?

Autor:
galaxy-note-4k-wyswietlacz-vr

Będąc przy temacie Samsunga i nadchodzących targów IFA 2014, grzechem byłoby nie wspomnieć o nowym Galaxy Note 4, który prawdopodobnie będzie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Jednak jaki ma to związek z wirtualną rzeczywistością?

Nie jest tajemnicą to, że Oculus bazę całego projektu, czyli wyświetlacz, opiera o technologie z urządzeń mobilnych. Dlatego tak trudno przeskoczyć pewne niedogodności jak rozdzielczość ekranu, czy prędkość jego odświeżania. Jednak teraz ten pierwszy problem może zostać rozwiązany, tym bardziej że firma ściśle współpracuje z Samsungiem.

Nowy panel w rozmiarze 5,7 cala wydaje się wręcz stworzony pod gogle VR. Niestety nie znamy jego innych parametrów, jednak trzeba się nastawić, że i na nim osiągniemy maksymalnie 75 klatek na sekundę. Twórcy konsumenckiego Oculusa, mimo wszystko będą mieli ręce pełne roboty. Ponieważ rozdzielczość to tylko jedna z niedogodności do wyeliminowania, choć nie da się ukryć, że bardzo istotna.

Problemem w przyszłości VR może być moc komputera lub zastosowanie dobrego, a jednocześnie taniego skalera obrazu. Patrząc na to, że w większości naszych domów jeszcze królują monitory 1366×768, wymagane 4K i 90FPS wydaje się wybiegać daleko w przyszłość, choć może nie będzie tak źle. 😉

[ź] pcadvisor.co.uk

Shares