Zmień swój pokój w świat gry VR

Autor:
pokoj-gra-vr-oculus

Odkąd wydanie Oculus Rift stało się faktem, wyobraźnia twórców dodatkowych akcesoriów zaczęła pracować na pełnych obrotach. Ostateczny projekt gogli powinniśmy otrzymać w wersji bezprzewodowej, więc kolejnym krokiem wydaje się być możliwość oderwania od fotela. Tym samym powstały już takie projekty jak Omni, czy Cyberith, jednak nie wszystkim może to wystarczyć.

Jednak firma Zero Latency poszła o krok dalej. Przy użyciu kilku kamer, a także znaczników w różnych miejscach pokoju, jest możliwe odwzorowania prawdziwego pomieszczenia w świecie gry. Póki co możliwości pokazuje tytuł Zombie Fort: Smackdown, dzięki któremu można przekształcić własne “cztery kąty” w miejsce inwazji zombie.

Niestety nowy projekt jest dopiero w fazie rozwojowej i póki co nie wiemy nic poza tym, że można z nim spotkać się na targach branżowych lub wynająć bezpośrednio od twórców. Może to i dobrze, bo nie wiem jakbym kładł się do łóżka w mieszkaniu, gdzie jeszcze przed momentem zostałem zjedzony. Cieszy natomiast fakt, że technika wokół wirtualnej rzeczywistości mocno przyspiesza i jeszcze w 2014 roku dostaniemy sporo ciekawych rozwiązań. Komu natomiast marzy się zmiana własnego pokoju w świat wirtualnej przygody, zostaje poczekać trochę dłużej. Jednak wygląda na to, że to już kwestia co najwyżej kilku lat.

Tagi:
· · ·
Shares